Baśnie Polskie

Zapraszamy na prawdziwą podróż w najdalsze zakątki polskich baśni. Spektakl składający się z trzech przedstawień: „Szewczyk Dratewka”, „Żywa Woda”, „Złota Kaczka” zabiera widza do źródła, w którym każdy może dostać odpowiedź na pytanie: „Co jest miarą prawdziwego człowieka”.
Dobre serce szewczyka Dratewki sprawiło, że zwierzęta przychodzą mu z pomocą w godzinie najcięższej próby. Pewien młodzieniec zdobywa uzdrawiającą wodę dla chorej matki tylko dlatego, że nie ulega pokusom bogactwa i sławy, a ubogi czeladnik w „Złotej Kaczce” odrzuca takie bogactwo, którym nie można się dzielić, w zamian otrzymując proste lecz szczęśliwe życie.
Nie ma tu zatem komputerowych super-bohaterów, gdzie ich wielkość mierzona jest siłą czy liczbą uzbrojenia. Bohaterowie naszego przedstawienia to zwykli ludzie często wystawieni na ciężką próbę. Muszą przeciwstawić się losowi mając jako tarczę tylko samego siebie.
Niespotykane formy teatralne, przepiękne lalki, barwne kostiumy to tylko namiastka atrakcji jakie przygotowaliśmy dla Państwa w tym przedstawieniu!

Comments are closed.