Klik! i w Sieci

Sztuka opowiadająca o emocjonalnej podróży młodego człowieka. Od szerzenia ‘hejtu’ w internecie, atakując rówieśników zza zacisza własnego komputera. Nie zważając na to jaką krzywdę jest tym w stanie wyrządzić. Aż do ostatecznego zrozumienia swoich działań i końcowej zmiany swojego zachowania.

Niedojrzały, wystarczająco by sprostać swoim uczuciom do rówieśniczki, ucieka się do przemocy psychicznej i wykorzystywania swojego środowiska do okazywania siły oraz wyższości nad innymi. Będąc chronionym przez anonimowość świata komputerowego, posuwa się dalej niż jest w stanie się odważyć w rzeczywistości. Próbuje równocześnie zaimponować równie grubowatym rówieśnikom.

W rezultacie niesamowitej podróży do ‘świata komputerowego’, zaczyna doświadczać go z zupełnie innej perspektywy. Widzi w internecie to co najlepsze, jak i to co najgorsze. A przede wszystkim to co sam tworzy, to co sam niszczy. Przez ducha pochodzącego prosto ze świata cybernetycznego przepływa mądrość, której wcześniej nie było mu dane zaznać. Dopiero te doświadczenia mogą wstrząsnąć jego życiem wystarczająco by zmienić je na zawsze.

Z każdym kolejnym doświadczeniem zaczyna rozumieć wage swoich działań. Dopiero po ujrzeniu pełni swojego ‘dzieła’ i jego efektu zdaje sobie sprawe jaką krzywdę wyrządzał innym. Uczy się empatii, gdy pokazany jest samemu sobie w roli ofiary. Zaczyna powoli doświadczać tego co sam powodował przez tak długi czas. Po to by wreszcie zdać sobie sprawę, z krzywdy wyrządzonej samemu sobie. Ta świadomość może uwolnić go z jego nowego świata. A gdy udaje mu się wydostać, powrót do dawnego życia wydaje się niemożliwy.

Comments are closed.