Projekt Balladyna

Współczesna inscenizacja tematyki „Balladyny” Juliusza Słowackiego.
Z zachowaniem motywów i problematyki „Balladyny” Juliusza Słowackiego, twórcy teatralni, językiem prozy pragną przybliżyć młodemu widzowi jeden z najznamienitszych dramatów.
Akcja dramatu rozgrywa się w realiach świata biznesu, ambicji, bezdusznego współzawodnictwa i wielkich pieniędy. Głównymi bohaterami są żądna władzy i uwielbienia, egocentryczna Bladyna oraz Kerkor- asoirant do przejęcia władzy w firmie, zakochany w Lalinie.
Bladyna, podobnie jak w dramacie Słowackiego, nie jest skazana na popełnianie zbrodni. Ma możliwość dokonania wolnego wyboru. Jednak ambicja i żądza władzy popychają Bladynę do kolejnych morderstw. Moralny porządek dziejów musi jednak nastąpić, a zbrodniarza zawsze spotka zasłużona kara.
Spektakl skierowany do młodzieży porusza motywy władzy i sprawiedliwości. W przełożeniu na czasy współczesnego widza, przedstawienie dociera do wyobraźni przybliżając problematykę dramatu Słowackiego, która dzięki nadanej fabule, jest nie tylko zrozumiała, ale także interesująca.
Spektakl „Projekt Balladyna” to nowatorskie podejście do tak trudnego dramatu jakim jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Czekają widza prawdziwe emocje!
Spektakl przedstawiony jest w żywym planie, urozmaicony planem lalkowym.
Grupa wiekowa: 12-14 lat

Comments are closed.