Przygody Kota- Mądrość Pokoleń

Pokolenia mogą i powinny się uczyć od siebie nawzajem.

Tuż przed nadejściem zimy spokojne, wiejskie gospodarstwo zostaje zaatakowane przez myszy. Zwierzęta z zagrody boją się, że szkodniki zjedzą wszystkie zapasy, a Gospodarz winą za rozprzestrzeniającą się plagę obwinia swojego kota Bonifacego. Bonifacy ma już swoje lata, więc nie potrafi już łapać myszy. Stary kot musi opuścić swój zapiecek, bowiem Gospodarz na jego miejsce przywozi nowego, młodego kota z miasta- Filemona. Zwierzęta z podwórka nazywają go „Filutkiem”, bowiem jest on typowym kotem kanapowym, który nawet nie wie jak wyglądają myszy, więc z pewnością tak jak Bonifacy straci swoją posadę.
W końcu stary kot spotyka się z młodym. Skoro Bonifacy już nie potrafi łapać myszy a Filemon jeszcze nie potrafi, koty wyruszają do lasu w poszukiwaniu sowy. Ten mądry ptak na pewno zna sposób na pozbycie się gryzoni z gospodarstwa.

W lesie, żeby przeżyć, koty muszą zacząć współpracować ze sobą i pomimo dzielącej ich różnicy pokoleń w końcu się słuchać. Po wielu przygodach odnajdują wreszcie Sowę. Dostawszy od niej specjalną fujarkę, której dźwięki mają wygonić myszy wracają na gospodarstwo. Podczas pojedynku z myszami okazuje się, że Bonifacy zgubił instrument, który dostał od Sowy. I co teraz?
O tym przekonacie się już Państwo na przedstawieniu, na które serdecznie zapraszamy.

Barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki, autorska przepiękna muzyka to tylko niektóre atrakcje tej wspaniałej „kociej” przygody.

Comments are closed.